وبلاگ

گلدان پلاستیکی چه مزایایی دارد ؟

مزایای استفاده از گلدان پلاستیکی

برخی  همواره دنبال گلدان هایی هستند که بتوانند گیاهانی را که رشد میکنند تکمیل کنند.  گلدان های مناسب این امکان را می دهد که زمان، انرژی و تلاشی را که باید برای حفظ و نگهداری از باغ های خود سپری کنند، کاهش دهند.  گلدان های پلاستیکی جواب بسیاری از چالش هایی هست، که باغبان ها با آن روبرو خواهند بود، زیرا در مقایسه با گلدان های تولید شده از مواد دیگر، مزایای زیادی را ارائه می دهند. در اینجا مهمترین مزایای استفاده از گلدان های پلاستیکی  بیان خواهیم کرد.

دوام بالا

 پلاستیک دوام زیادی دارد. در حالی که آب و هوا معمولا تأثیر کمی بر این ماده دارند، پلاستیک با کیفیت بالا به سادگی ترک نمی‌خورد.  دوام گلدان های پلاستیکی بسیار بالا است.

 بر خلاف گلدان های سفالی، گلدان سه بعدی پلاستیکی  جاذب آب یستند.  آنها آب را جذب نمی کنند، کمبود آب باعث رشد قارچ ها و پوسیدگی در سطح گلدان می شود.  آنها همچنین   در زیر نور شدید خورشید به خوبی کار می کنند. اما این را نمی توان درباره گلدان های سفالی که ممکن است شکننده هستند، گفت.

 گلدان های فولادی نیز در بین مردم محبوب هستند.  با این حال، رطوبت هوا یا استفاده بلند مدت از آب باعث زنگ زدگی آنها می شود. از طرفی زنگ زدگی روی گلدان های پلاستیکی تاثیری ندارد.  پلاستیک همچنین دمای خاک را ثابت نگه می دارد، در حالی که گلدان های فولادی زیر نور خورشید بسیار داغ می       شوند.  این می تواند تأثیر منفی قابل توجهی بر سلامت ناحیه ریشه گیاه داشته باشد.  افزایش ناگهانی دما می تواند برای باکتری های مطلوبی که در خاک رشد می کنند مضر باشد.  گلدان پلاستیکی به اندازه گلدان های فولادی تحت تأثیر تغییرات دما قرار نمی گیرند.  بنابراین، کلنی های میکروارگانیسم ها در خاک رشد می کنند و به گیاه در رشد آن کمک می کنند.

رسیدگی آسان تر

 گیاهان گلدانی گاهی اوقات برای رسیدگی به نیازهای رشد معمولی خود نیاز به جابجایی دارند.  برخی از گیاهان مانند اسفناج، سیب زمینی و کاهو به مدت 12 ساعت در روز به نور خورشید دائمی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر مانند پوانستیا و گل داوودی نیاز به قرار گرفتن محدود در معرض نور خورشید دارند.  بسته به نیازهای منحصر به فرد گیاه، گلدان ها را می توان از یک مکان به مکان دیگر برای کنترل قرار گرفتن در معرض نور خورشید منتقل کرد.

 گلدان های پلاستیکی اطلس زاگرس به راحت ترین شکل قابل جابجایی هستند زیرا معمولاً سبک ترین هستند.  حتی گلدان‌هایی به بزرگی دیگ مربع 30 لیتری را می‌توان بدون زحمت جابه‌جا کرد، به لطف ساختار سبک‌شان.

نگهداری آسان تر

 برخلاف گلدان های سفالی، نگهداری گلدان های پلاستیکی آسان تر است.  در طول عمر خود، گلدان های سفالی مقدار زیادی خاک رس می ریزند که باعث ایجاد آشفتگی می شود.  این امر به ویژه در محیط های بسته مانند گلخانه مشکل ساز است.  اطراف گلدان های سفالی باید مرتبا تمیز شود تا گلخانه مرتب بماند.  از طرفی گلدان های پلاستیکی باغبانی مانند گلدان جمع آوری زهکشی 10 لیتری هیچ گونه ضایعاتی ایجاد نمی کنند و همین امر آنها را به گزینه ای ایده آل برای باغبانی داخل ساختمان به خصوص گلخانه تبدیل می کند.

تنوع گسترده ای از گلدان های پلاستیکی اطلس برای انتخاب

 گلدان های پلاستیکی امکان نوآوری و سفارشی سازی را فراهم می کنند.  به همین دلیل است که انواع مختلفی از گلدان های پلاستیکی گیاهی در بازار موجود است.  برخی از آنها دارای یک خط زهکشی هستند تا تمیز کردن را آسان تر کنند.  سپس گلدان هایی با ته هرمی وجود دارد تا امکان هوادهی بهتر ریشه ها را فراهم کند.  برخی از گلدان های پلاستیکی دارای سطح بزرگ تری هستند تا گیاهان بیشتری را در خود جای دهند.  پتانسیل در اینجا بی پایان است.  با این حال، باغبان باید مراقب باشند که گلدانی را انتخاب کنند که عملکرد زیادی برای آنها فراهم کند و در عین حال کیفیت را به خطر نیندازد.

سرمایه گذاری هوشمند

 دوام پلاستیک طولانی است، بنابراین باغبان نگران سرمایه گذاری مکرر روی این گلدان ها نباشند.  هنگامی که یک گلدان پلاستیکی به بخشی از باغ تبدیل می شود، برای مدت طولانی در آنجا می ماند.

 آنها در برابر آب و هوا و استفاده طولانی مدت بسیار مقاوم هستند.

قیمت گلدان پلاستیکی بسیار مناسبتر از گلدان های دیگر است

 اول از همه، آنها قوی تر هستند و بر خلاف ظروف سفالی در صورت افتادن نمی شکنند.  به همین دلیل است که گلدان های سفالی پس از مدتی شروع به ظاهر زشت می کنند.  آنها همچنین انعطاف پذیرتر هستند.  بنابراین، استفاده از آنها در فضای کوچکتر آسانتر است.  در نهایت، آنها به راحتی شکسته نمی شوند.

 یک گلدان پلاستیکی مدت‌ها پس از خرید باز می‌گردد، به همین دلیل است که در جامعه باغبانی بسیار محبوب است.

 گلدان های پلاستیکی سرمایه گذاری خوبی هستند، هزینه زیادی برای نگهداری ندارند، کار با آنها آسان تر است، تنوع زیادی برای انتخاب ارائه می دهد و حتی الهام بخش نوآوری در باغ است.

 این گلدان ها یک راه عالی برای ایجاد یک باغ ظروف شکوفا هستند و اغلب برای کاشت سبزیجات استفاده می شوند.  آنها بسیار محبوب هستند، و سزاوار هر ذره قدردانی هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *