دسته بندی نشده

تفاوت قمقمه های ورزشی و قمقمه های دیگر

قمقمه اسپرت

قمقمه از جنس فلزی، پلاستیکی یا شیشه ای مي باشد که توسط مسافران و ورزشکاران برای ذخیره و حمل آب مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله می تواند آب را برای مدتی خنک نگه دارد. برای خرید قمقمه ورزشی، قمقمه کودک و خرید انواع قمقمه های متفاوت با ما همراه باشید تا شما را با تفاوت قمقمه و شیکر و قمقمه های دیگر آشنا کنیم.

انواع قمقمه

۱-  قمقمه نظامی: نوعی وسیله برای ذخیره آب که برای افراد نظامی استفاده می شود. این قمقمه ها معمولاً از جنس فلز آلومینیوم ساخته می شوند که وزن سبکی دارد و زنگ نمی زند. مدل های قمقمه پلاستیکی هم دیده می شود که بیشتر فلزی هستند تا سوراخ نشوند. یک کوله پشتی دارند که روی کمر نصب می شود.

۲-  قمقمه دوچرخه: دوچرخه سواری ورزشی است که در آن بدن زیاد عرق می کند و آب زیادی از دست می دهد، بنابراین باید آب زیادی بنوشید. اکثر قمقمه های دوچرخه سواری از پلاستیک ساخته شد‌ه اند، البته مدل هایی از قمقمه های فلزی نیز وجود دارد. این مدل دارای پایه فلزی فنری است که بر روی یقه دوچرخه نصب می شود و می توانید در حین حرکت از قمقمه استفاده کنید.

۳- شیکر: با این قمقمه می توانید آب را با میوه و پودرهای مختلف طعم دار کنید، بدون اینکه آن را با آب مخلوط کنید. بلکه فقط طعم آن ماده وارد آب می شود. بیشتر بدنسازان از این قمقمه برای ترکیب مکمل ها و انرژی با آب استفاده می کنند. لازم به ذکر است که مخزن آنها از حجم اصلی قمقمه جدا بوده و نگران کم شدن حجم قمقمه به دلیل وجود مخزن نباشید.
۴- نی دار : همانطور که می دانید دمای بدن در حین فعالیت های ورزشی افزایش می یابد. هنگامی که آب می نوشید، دندان های شما گرم می شوند و آب سرد می تواند آسیب جدی به دندان های شما وارد کند. بنابراین بهتر است آب را با نی بنوشید که به دندان ها برخورد نکند. همچنین دندان های بسیاری از افراد به تغییرات دمایی بسیار حساس هستند و با نوشیدن آب درد می گیرند.

۵- قمقمه کتابی: این قمقمه ها برخلاف مدل های قبلی کاملاً تخت هستند به همین دلیل به آن قمقمه کتابی می گویند. یکی از راه های کاهش حجم قمقمه بدون کاهش حجم آب، تغییر شکل قمقمه از بطری به کتابی است. با این کار قمقمه بدون کاهش میزان آب، کمترین فضای کوله پشتی را اشغال می کند.

لازم به ذکر است که در برخی مدل ها حجم آب این قمقمه ها چندین برابر مدل های دیگر است. برای آشنایی با تفاوت قمقمه های ورزشی و خرید قمقمه کودک با ما همراه باشید.

منبع

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *